Sparco na vrchole ROLEX 24 v Daytone

Sparco je opäť na najvyššom stupni víťazov v závode Rolex 24 v Daytone. Po 24 hodinách závodenia, je rozdiel iba 26 '' medzi Tequila Patron Ligier - prototyp Hondy a Wayne Taylorom Racing Chevrolet Corvette RP. Scott Sharp, Ed Brown, Johannes van Overbeek, Luis "Pipo" Derani a Extreme Speed Motorsport tím vyhrali neuveriteľný závod, ktorý bol zároveň fantastickým comebackom a popritom celý tím mal kombinézy Sparco Superleggera.

Toto nebol jediný úspech pre Sparco, dosiahol top umiestnenie v triede GTD s tímom Magnus Audi R8 LMS GT3 a s jazdcami Johnom Potterom, Andy Lally, Marco Seefried a René Rest. Pre americko-nemecký tím to bolo víťazstvo po 24 hodinovm závode so Sparco Superleggera kombinézami.

Značka Volpiano sa umiestnila na stupni víťazov v kategórii Prototype Challenge na 2. mieste pre Oreca - Chevrolet prototype podľa PR1 Mathiasen Motorsports. Robert Alon, Tom Kimber-Smith, José Gutierrez a Nicholas Boulle prišli na stupeň víťazov v Sparco Extrema kombinézach a vzali ten najlepší čas kola a nový traťový rekord s Tomom Kimber-Smithom v 1'42''950.

Bol to ťažký závod pre Ford Chip Ganassi Racing, bojovali s niektorými problémami na nových Ford GT v prvých niekoľkých hodinách preteku, zatiaľ čo v Prototype Ford EcoBoost Riley DP # 01 vedený mladým Lance Strollom, Alex Wurzom, Brendonom Hartleym a Andy Priaulx dobyli 5. pozíciu v 11 kolách. Smolu nakoniec mali Scott Dixon, Tony Kanaan, Jamie McMurray a Kyle Larson, ktorí mali nehodu, po 21 hodinách. Na konci, Ford Chip Ganassi Racing # 02 skončil na 13. mieste, 7. Prototype postavenie.

Sklamaním bolo 6. miesto pre Risi Competizione Ferrari 488 GTE v GTLM. Giancarlo Fisichella, Toni Vilander, Davide Rigon a Olivier Beretta utrpeli škodu na ich Maranella aute a nemoholi ďalej bojovať o stupne víťazov.

Prvé kilometre na pretekoch pre Turner Motorsports BMW M6 GT3. V GT Daytone bavorské auto # 97 poháňané Michaelom Marsalom, Markusom Palttala, Maxime Martin a Jesse Krohn dosiahli na 6. miesto s 2 okruhmi od Magnus Racing Audi R8, zatiaľ čo dvojička auto Turner Motorsport malo nejaké problémy a zastavili tentoraz v boxe.